Kartepe-Maşukiye Gezi Rehberi; Kartepe-Maşukiye’yi ziyaret etmeyi, gezi ve tatil yapmayı düşünüyorsanız; Nasıl Gidilir, Nerde Kalınır, Ne yenilip içilir, Nesi meşhur, Hangi aktiviteler yapılır soruları için doğru yerdesiniz.

Kartepe – Maşukiye Sayfasında; İstanbula yakın olması sebebi ile son yıllarda popüler olan Maşukiye ve Maşukiye’nin sırtını dayadığı, kayak tesislerinin açılması ile birlikte ilgi odağı haline gelen kışın kayak merkezi, yazın doğa ve yeşil ile buluşmak isteyenlerin merkezi Kartepe

Haftasonlarının cazibe merkezi olan, maşukiye, kartepe bölgesi, işletme ve aktivilerin artması ile uzun süreli tatil yapmak isteyenlerinde tercihi olmaya başlamıştır.
Maşukiye, Kartepe’de kahvaltı yapmak, bölgeye gelenlerin önceliği olmuştur, Genelde serpme kahvaltı servisi yapan restauranlar olsada,  Haftasonları Açık Büfe Kahvaltı hizmeti veren işletmelerde vardır. Öğle ve Akşam yemeklerinde, özellikle Maşukiye Alabalık Vadi’sindeki işletmelerde Alabalık Çeşitleri, Güveçte Eritme Peynir, Mıhlama, Güveçte Et yemekleri tercih ediliyor, Sakli Vadi Kartepe’de sipariş üzerine yapılan Kuyu Kebabını tadabilirsiniz.

 

Kartepe’de çoğu kış sporlarını sezonunda gerçekleştirme şansınız var. Bunun yanı sıra bölge trekking – doğa yürüyüşü içinde vazgeçilmez parkurlardan biri.

Maşukiye’ye gelenler özellikle bölgede bulunan alabalık restoranlarına mutlaka uğruyorlar.

1860’lı yıllarda gelen Çerkeslerin arasında gelen Murat Bey, 1862-1863 tarihinde Maşukiye’nin kurucusu olarak bilinmektedir. 93 Harbi sırasında Batum’dan Sapanca üzerinden kendilerine Mahde (Mohti) adı verilen gurubun geldiği izlenmiştir.

Kartepe – Maşukiye Rehberi, Maşukiye Rehberi, Maşukiye Tatil, Maşukiye Gezi, Maşukiye’de yapılacak aktiviteler, Maşukiye Gezi, Kartepe Tatil, Kartepe Gezi, Kartepe Kayak