Kartepe-Maşukiye Gezi Rehberi; Kartepe-Maşukiye’yi ziyaret etmeyi, gezi ve tatil yapmayı düşünüyorsanız; Nasıl Gidilir, Nerde Kalınır, Ne yenilip içilir, Nesi meşhur, Hangi aktiviteler yapılır soruları için doğru yerdesiniz.

Kartepe – Maşukiye Sayfasında; İstanbula yakın olması sebebi ile son yıllarda popüler olan Maşukiye ve Maşukiye’nin sırtını dayadığı, kayak tesislerinin açılması ile birlikte ilgi odağı haline gelen kışın kayak merkezi, yazın doğa ve yeşil ile buluşmak isteyenlerin merkezi Kartepe

Haftasonlarının cazibe merkezi olan, maşukiye, kartepe bölgesi, işletme ve aktivilerin artması ile uzun süreli tatil yapmak isteyenlerinde tercihi olmaya başlamıştır.
Maşukiye, Kartepe’de kahvaltı yapmak, bölgeye gelenlerin önceliği olmuştur, Genelde serpme kahvaltı servisi yapan restauranlar olsada,  Haftasonları Açık Büfe Kahvaltı hizmeti veren işletmelerde vardır. Öğle ve Akşam yemeklerinde, özellikle Maşukiye Alabalık Vadi’sindeki işletmelerde Alabalık Çeşitleri, Güveçte Eritme Peynir, Mıhlama, Güveçte Et yemekleri tercih ediliyor, Sakli Vadi Kartepe’de sipariş üzerine yapılan Kuyu Kebabını tadabilirsiniz.

 

Kartepe’de çoğu kış sporlarını sezonunda gerçekleştirme şansınız var. Bunun yanı sıra bölge trekking – doğa yürüyüşü içinde vazgeçilmez parkurlardan biri.

Maşukiye’ye gelenler özellikle bölgede bulunan alabalık restoranlarına mutlaka uğruyorlar.

Kartepe – Maşukiye Çevresinde Gezilecek Yerler

 

    • Maşukiye Bungalov Evler

     Kartepe Maşukiye’de bulunan en uygun, ekonomik, indirimli ve ucuz bungalov konaklama seçeneklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

    • Sapanca Gölü 

     Sapanca gölünün müthiş havasında ve güzelliğinde kano veya bisiklet kiralayarak gezebilirsiniz. Aynı zamanda sapanca gölü etrafında yürüyüş yolu da bulunmaktadır.

    • Maşukiye Yaylaları

     Mükemmel Doğası sayesinde Maşukiye’de birçok sayıda yayla bulunuyor. Gezilecek yaylaların başlıca olanları Soğucak Yaylası, Çiğdem Yaylası, Dikmen Yaylası ve Sultanpınar Yaylası’dır.

    • Aygır Deresi

     Kartepe’nin zirvesinden Maşukiye’ye kadar uzanan bi güzel dere etrafında birçok alabalık restaurant’ı barındırmaktadır.

    • Kartepe

     Kayak turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Kartepe Özellikle İstanbul’a ve çevresine ev sahipliği yapmaktadır.

1860’lı yıllarda gelen Çerkeslerin arasında gelen Murat Bey, 1862-1863 tarihinde Maşukiye’nin kurucusu olarak bilinmektedir. 93 Harbi sırasında Batum’dan Sapanca üzerinden kendilerine Mahde (Mohti) adı verilen gurubun geldiği izlenmiştir.

Kartepe – Maşukiye Rehberi, Maşukiye Rehberi, Maşukiye Tatil, Maşukiye Gezi, Maşukiye’de yapılacak aktiviteler, Maşukiye Gezi, Kartepe Tatil, Kartepe Gezi, Kartepe Kayak

Kartepe – Maşukiye sayfasını 2020 yılında da  güncellemeye devam edeceğiz takipte kalın. !