Vadi Restaurant Maşukiye

1974'ten beri Maşukiye'nin En Güzel Yerinde Hizmetinizdeyiz..

Maşukiye. Yeşilin bütün tonları görebileceğiniz Maşukiye, sık bitki örtüsü, birçok yürüme alanı, şelale, çağlayan seslerinin kuş sesleriyle bütünleştiği bir cennet bahçesi görünümünde..

Yapacağınız en güzel şey alabalık vadisinin yukarı bölümlerine tırmanmak. Restaurantların bittiği yerde toprak yol sizi istediğiniz yere götürüyor. Yol boyunca göreceğiniz meşe, kestane gibi ağaçlardan oluşan yeşil doku size arkadaşlık ediyor.

Yürüyüş iştahınızı açtıysa vadiye geri dönerek kır restaurantlarında alabalık yiyebilir, yemek sonrası pınar suyuyla demlenmiş çayınız yudumlayabilirsin.

Yöre halkının Buraya gelen aşık olur dediği ve ismini maşuktan( aşık) alan Maşukiye, Kocaeli’ne bağlı küçük bir belde konumunda. Küçük olmasına aldanmayın sakın çünkü keşfedecek çok şey var bu şirin yerde. Belde temiz havası, 20’den fazla farklı yeşil rengin sayılabildiği yoğun florası, yürüme alanları, şelale, çağlayan ve pınarları, su sesine karışan kuş sesleri ile zihnimizde yalancı bir cennet görüntüsünü canlandırıyor adeta.

 

Puanla ve yorumla!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alabalık Sokak 22
41295 Alabalık Vadisi TR
Yol Tarifi