Eğer ki köy tadında bir tatil geçirmek ama konforumdan da ödün vermem diyorsanız Sarıgerme tam size göre bir yer.

Karşısında Babaada bulunan Sarıgerme 7 km uzunluğundaki sığ deniziyle özellikle yüzme bilmeyenler ve çocuklar için biçilmiş kaftan. Sarıgerme’nin zirvesinden dalgaları izleyebilir doğan güneşi selamlayabilirsiniz.

Sarıgerme’nin kıyı şeridinde saatlerce bir iki karış derinlikli sularda yürüyebilir. Bilek ve dizinizi geçmeyen su tabanındaki kumlar, ayaklarınıza doğal masaj yaparken, bacak kaslarınızı kuvvetlendirip vücuttaki tüm elektrik ve stresi alıp götürüverir.

Günübirlik plajlarında lüks otellerin verdiği hizmeti alabilirsiniz. Yalnız Sarıgerme’de sezonun başlamasıyla Sar-Çed plajı yakınlarına otopark yasağı başlar. Eğer aracınızla gelecekseniz köyün hemen girişindeki otoparka parketmeniz gerekir. Otoparktan Sarıgerme plajına ÇekÇek’ler vasıtasıyla ücretsiz varabilirsiniz.

Pisilis Antik Kenti: Sarıgerme sınırları içerisindeki tek antik yerleşim birimidir. Kent şuan İberotel Sarıgerme Park’ın sınırları dahiindeki kumsal ve park alanının altındadır. Üst tarafından bir çok ev kalıntısı, şehir surlarını görebilisiniz.

Baba Adası: Sarıgerme sahilinin ve Sarıgermenin sembolüdür. Doğal dalgakıran vazifesi gören adanın sahile uzaklığı 650 metre civarındadır. Adanın Sarıgerme’ye bakan yüzü mavi yolculuğa çıkan yatlar için korunaklı bir sığınaktır.

Göcek ve 12 Adalar Turu: Göcek , Sarıgerme’ye yirmi beş dakika uzaklıkta birbirinden güzel koyları ve adalarıyla şirin bir tatil beldesidir.