Türkiye nin en büyük kum plajlarından biri olarak gösterilen Lara; deniz, güneş, tarih ve doğanın sihirli bir uyum içinde bütünleştiği plaj, Akdeniz”in en güzel ve temiz kıyılarından biridir.

Lara mitolojide su perisi anlamına gelir.Roma mitolojisinde Lauium ırmağının perisi. Dedikoduyu ve aynı zamanda kesin bir sessizliği simgeler.

Kumsalı ve Kundu’daki lüks otelleriyle Antalya’ya doğru hızla gelişen bir turizm merkezidir. Yeni tesis ve altyapı imarları bölgede halen devam etmektedir. 15 tesis yaklaşık 30.000 adet yatak kapasitesi ile hizmet vermekte olup yapımı sürmekte olan diğer tesislerin tamamlanması ile yatak kapasitesi 30.000′in üzerine çıkacaktır.

Antalya’nın en güzel nehirlerden biri olan Aksu nehri, Toros dağlarından doğarak Antalya şehir merkezini kat edip Akdeniz’e boşalır. Aksu bölgesi ismini bu nehirden almıştır. Aksu bölgenin en önemli antik şehirlerinden biri olan Perge’nin hemen yanında yer almaktadır. Aksu nehrinin denize döküldüğü noktada bulunan, Kundu sahili çam ormanları önünde yer alan muhteşem kumsalları ile Antalya-Lara sahiline bitişiktir.

Antalya şehir merkezine, havalimanına olan yakınlığı ile ilgi çeken Lara; dinlenme tesisleri, Lara Park’la da Antalya’nın gözde turizm mekanıdır.

Perge: Pamphylia’nın önde gelen şehirlerinden biri olan Perge, Kestros (Aksu) Nehri’nin 4 kilometre batısında iki tepe arasındaki geniş bir ovanın üzerinde kurulmuştur.

Aspendos: Köprüçay (Eurymedon) nehrinin yanında kurulmuş olan Aspendos, muhteşem antik anfi-tiyatrosuyla dünyaca tanınmaktadır.

Side: Eski bir Liman olan Side’nin ismi nar anlamına gelmekteydi. Bugün güzel bir sahil kasabası olan Side’de antik kalıntılar, sıcak bir iklim, kumlu plajlar, birçok alışveriş merkezi ve modern konaklama tesisleri turistleri bu yöreye akın akın getirmekte.

Kurşunlu Şelalesi: Nisan-Aralık ayları arası parkı ziyaret için en uygun dönemdir. Günübirlik piknik, doğada yürüyüşler ziyaretçilerin yapabileceği uğraşılar arasındadır. Tabiat Parkı içerisinde ziyaretçilerin yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayacakları tesis mevcuttur.