Kaş Gezi Rehberi; Kaş’ı ziyaret etmeyi, gezi ve tatil yapmayı düşünüyorsanız; Nasıl Gidilir, Nerde Kalınır, Ne yenilip içilir, Nesi meşhur, Hangi aktiviteler yapılır soruları için doğru yerdesiniz.

Antik dönemde Likya uygarlığının yerleşimlerinden birisi olan Kaş bugün en önemli turizm merkezleri arasında sayılmaktadır. Yüksek dağların yamacında, masmavi bir denizle buluşan Kaş, dolambaçlı yollardan sonra ortaya çıkan gizli bir cenneti andırmaktadır.

Birçok otel ve pansiyona sahip Kaş her geçen sene yatak kapasitesini artırmaktadır. Büyük Çakıl Plajı, Küçük Çakıl Plajı, Akçagerme Plajı ve Limanağzı Plajı olmak üzere dört plaja sahip olan Kaş tarihi zenginlikleriyle de tercih edilmektedir. Kent merkezine yakın mesafede birçok antik kent bulunmaktadır. Bunların en bilinenleri; Komba, Nisa, Phellos ve Kandyba’dır.

Ayrıca Kaş mağaracılık açısından da uygun bir yerdir. Yakın mesafelerde yer alan 6 mağara, mağaracılıkla uğraşanlar açısından Kaş’ı cazip kılmaktadır. Bu mağaraların en bilinenleri ise Mavi Mağara, Aşırlı Mağarası ve güvercinleriyle ünlü Güvercinlik mağarasıdır.

Kaş’ta son dönemde trekking, dağcılık ve rafting gibi doğa sporları da büyük bir gelişme göstermektedir. Özellikle Yeşilgöl ve Uçarsu Şelalesi yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Dalgıçlık için ideal olan Kekova batık kentine de Kaş’tan kalkan teknelerle kolayca ulaşılmaktadır. Bunların yanında Kaş’ta yamaç paraşütü de yapılmaktadır.

Akla gelebilecek bütün imkanları tek bir kentte buluşturan Kaş, bu zenginliklerini her sene daha fazla insanla paylaşıyor.