İstanbul’a 280 km..
Ankara’ya 420 km..
İzmir’e 360 km..
Bursa’ya 37 km. mesafededir.

İstanbul’dan ulaşım;
Denizyolu :
İstanbul Yenikapı’dan Bursa ve Yalova’ya , Pendik’ten Yalova’ya feribot seferleri mevcuttur.
Yalova’yı tercih ederseniz indikten sonra önce Bursa’ya ulaşmak için 50 dakikalık bir yolculuk yapacak daha sonra Çekirge kavşağından Uludağ istikametine ayrılarak Uludağ’a ulaşabilirsiniz.
Bursa’yı tercih ederseniz. Mudanya’ya gelen feribottan indikten sonra 15 dakikalık bir yolculuk sonrası Bursa ‘ya ulaşabilir ve Uludağ’a daha çabuk varma imkanı bulabilirsiniz. Eskihisar Topçular arası feribotu ise diğer bir alternatiftir. Çok sık olması sebebiyle genelde tercih edilen bu feribotu kullandığınızda Topçular İskelesi’nden Yalova’ya 10 dakikalık ekstra bir mesafeyi kat ettikten sonra Yalova, Bursa üzerinden Uludağ’a ulaşabilirsiniz.
Karayolu:
TEM otoyolu Gişelerden yaklaşık 90 km sonra Yalova-Bursa ayrımından ayrılarak körfezi geçip Yalova’ya oradan 60 km sonrada Bursa’ya ulaşabilirsiniz. Çekirge kavşağından Uludağ tabelalarını takip ederek Uludağ’a ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan Ulaşım
Ankara’dan önce Eskişehir yoluna çıkıp Polatlı ,Sivrihisar, Eskişehir, Bozüyük ,İnegöl istikametinde devam ederek Bursa üzerinden Uludağ’a ulaşabilirsiniz.

Havayolu ile;
Bursa Havaalanına 90 km. mesafededir.