turizmin başkenti Antalya’nın Manavgat ilçesinde farklı bir tatil yeri. Sıradışı bir tercih. Minik ve şirin bir tatil mekanından bahsediyoruz: Titreyengöl.

Adını gerçekten üzerinde titreme olduğu hissi veren gölden alan tatil cenneti. Göl; çok durgun, en hafif rüzgarda üzerinde titremeler oluyor. Ve Titreyengöl, Side – Sorgun’da ziyaretçilerinin anılarında yer edebilmek için bekliyor.

Tabii ki bölge sadece gölden ibaret değil. Birçok mağaza alışveriş imkanı sağlarken, cafeler ve barlar da eğlence imkanı sağlıyor. Restoranlarda yediğiniz yemeğin tadı damağınızda kalıyor.

3000 dönümlük bir alana sahip göl, içinde karabataktan, Pekin ördeği’ne kadar pek çok kuşu barındırıyor. Balıkçılığı seven gezi grupları, tatlı su balıkçılığı için gölü tercih etmektedir.

Ziyaretçilerine bir çok aktivite sunan Titreyengöl, Side ve Manavgat’a olan yakınlığıyla bir çok tatil çekiciliğine de yakın mesafededir. Ayrıca bölgedeki temalı oteller size hakkettiğiniz tatili sunmaktadır. Farklı alternatifler sunan Titreyengöl otelleri misafirlerine günümüz tatil anlayışının gereğini eksiksiz sunmaktadır..

Bu kadar anlatımdan sonra, madem Titreyengöl’e gitmeye karar verdiniz, size gölün hikayesini de anlatalım, valizinizde o da bulunsun ne dersiniz ?

Rivayete göre gölün kenarında yaşayan ve kuşları besleyen yaşlı bir balıkçı oturmaktadır. Kuşlar yaşlı balıkçıyı gölün kenarında gördüklerinde kanatlarını çırparak ona doğru gelirlermiş. Bir gün bu gölde avlanan avcılar su üstündeki ördekleri vurur . Yaşlı balıkçı bunun karşısında avcıların üzerine yürür ve onları avlanmaktan vazgeçirmeye çalışır . Avcılar yaşlı adamı iter ve su üstündeki vurdukları ördekleri almaya çalışır. Bu sırada diğer ördekler hep birlikte havalanarak kanatlarıyla bir hortum oluşturur ve avcıları kaçırırlar. Bu olaydan sonra göl hep titremeye başlar. Bu titremeye yöre halkı, kuşlar yaşlı balıkçıya ağlıyor diye yorum yaparlar.