Sapanca’da Sağıroğlu Sapanca Dağ Evi & Restaurant

Merhaba değerli Gezginler;

Bugün sizlere Sapanca’da, İstanbul Dere beldesinin derinliklerinde, yolun sonlarına doğru nezih bir işletmeyi tanıtacağım.

Biz lokasyona vardığımızda, epey bi açtık. Ve ben kiremitte köfte söyledim. Annem, eşim ve teyzem de kiremitte balık söyledi. Gayet lezzetli bir sunumla güzel bir gün geçirdik. Alabalıkları dağdan gelen derenin getirdiği suya, özel bir sistem entegre edilerek balıkların canlı tutulması sağlanıyor ve müşterilere buradan canlı tutularak servise hazır hale getiriliyor. Ufak bir not düşmek istiyorum, kiremitte balık kızarmış olarak gelmiyor. Biz öyle sanıyorduk fakat, kiremitte balık buğulama usulü geliyor ve balık ağzınızda lokum gibi dağalıyor. Kızartma harici balık sevmeyenler, bu sunumdan hoşlanmayabilir. Sipariş verirken tavada kızartma istiyoruz derseniz, sizin için daha isabetli olacaktır.

Sağıroğlu’na Ramazan Ayı öncesi annem, teyzem ve eşimle birlikte gittik. Öncelikle nezih ve doğa ile bütünleşmiş bu harika mekanın atmosferinden bahsetmek istiyorum.

Samanlı Dağları’nın eteklerinde bulunan, atmosferi ve oksijeniyle adeta başınızı döndüren ve iştahınızı tüm bu etkenlerle zirvelere çıkaran bir konumda bulunuyor Sağıroğlu Dağ Evi. İşletmenin içerisinde kış aylarında da rahatlıkla yiyip içebileceğiniz kapalı, ortasında büyük bir şöminesiyle hizmet veren restoran bulunmakta. Sıcak havalarda ise dışarıda bulunan masalarda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı doğayla iç içe karşılayabiliyorsunuz.

İstanbul’dan, İzmit’ten ya da Sakarya’dan günü birlik kesinlikle ziyaret etmek isteyeceğiniz yerler arasında eklemenizde fayda olacağınız düşünüyorum. Zengin menüsünün yanında ayrıca Serpme Kahvaltı seçeneği de mevcut. Ailecek gelip vakit geçirebileceğiniz ve doğayla iç içe güzel bir hafta sonunu karşılamak istiyorsanız İstanbul Dere Sağıroğlu Sapanca Dağ Evi & Restaurant‘ı size tavsiye ediyorum.

Not: Mekan alkolsüz, Aile işletmesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir