Sapanca Nasıl Gidilir?, Yol Tarifi, Nerede ?

Sapanca’ya Nasıl Gidilir ve Sapanca’ya ulaşım ile ilgili aşağıdaki bilgilerden istifade edebilirsiniz. Harita üzerinden gideceğiniz yeri belirleyip, anlık yol güzergahını öğrenebilirsiniz.

İstanbul’a 120 km
Ankara’ya 295 km
Kocaeli’ne 20 km
Adapazarı’na 15 km. mesafededir.

Sapanca Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan ulaşım;
TEM otoyolundan İzmit istikametine doğru devam edip, Sapanca gişelerinden çıktıktan sonra Sapanca’ya kolayca ulaşıyorsunuz. Tem gişelerinden çıktıktan sonra sağa dönerseniz Sapanca Merkez ve İstanbuldere’ye, Sola devam ederseniz Mahmudiye, Kırkpınar, Kurtköy istikametine devam edersiniz.
Sapanca, İstanbul arası yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Ankara’dan ulaşım;
TEM otoyolundan, Adapazarı istikametine doğru devam edip, Sapanca gişelerinden çıktıktan sonra Sapanca’ya kolayca ulaşıyorsunuz. Tem gişelerinden çıktıktan sonra sağa dönerseniz Sapanca Merkez ve İstanbuldere’ye, Sola devam ederseniz Mahmudiye, Kırkpınar, Kurtköy istikametine devam edersiniz.
Sapanca, Ankara arası yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Otobüs ile;
Adapazarı – Sakarya güzergahına sefer yapan otobüsler ile Sapanca’ya ulaşabilirsiniz. Bazı otobüs firmalarının otoban kenarındaki tesislerden servisleri bulunmaktadır.

Tren ile;
Arifiye Tren garına gelen tren seferleri ile Arifiye’ye ulaştıkdan sonra, Sapanca’ya otobüs ve taksi ile gidebilirsiniz . Arifiye, Sapanca arası yaklaşık 9 km’dir.

Havayolu ile;
Sabiha Gökçen Havaalanı 95 km. uzaklıktadır.