Muğla’nın en geniş ilçelerinden birisi olan Milas’ta bulunmakta olması sebebi ile Akdeniz ikliminin egemen olmakta olduğu bir bölgedir. Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklığın 35-40 derecelere ulaştığı, denizin berraklığıyla dikkat çektiği ve uygun fiyattan konaklanılan otellerin bulunduğu bir şehirdir. Deniz sıcaklığının yüksek olmasıyla dikkat çeken bölge, yerli ve yabancı turistlerin son yıllarda sıklıkla uğradığı tatil beldeleri arasına girmeyi başarmıştır.

Ören Çevresinde Gezilecek Yerler

– Bafa Gölü Milli Parkı

Bölgeye gelen kişilerin stres atmak için sıklıkla uğradığı Bafa Gölü Milli Parkı, muhteşem manzarasıyla sizleri büyüleyecek. Birbirinden güzel fotoğraflar çekmek için ideal bir yer olmasının yanında, faaliyetini sürdürmekte olan işletmelerin kalitesi ve sundukları hizmetlerde dikkat çekmektedir.

–  Euromos Ruins

Antik Dünyadan günümüze kadar gelmiş olan en muhteşem eserlerden birisi olan Euromos Ruins, Bölgeye gelmişken mutlaka uğramanız gereken yerler arasındadır. Milas’tan Söke’ye doğru giderken yol üzerinden karşınıza çıkacaktır.

– İncirliin Mağarası

Dört mevsim hizmette olmasıyla dikkat çekmekte olan İncirliin Mağarası, kış aylarında sadece Salı ve Cuma günlerinde ziyarete açılıyor. Mağaraya tek başınıza girmenize izin verilmemektedir. Tarihi bir dekoru olmakta olan İncirliin Mağarası hakkında çeşitli rivayetlerde bulunmaktadır.

Ören’e Ne Zaman Gidilir?

Milas’ta bulunmakta olan ilçeye, dört mevsimde gitmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer sadece tatilinizi denizden ibaret oluşturuyorsanız, yaz aylarında gitmenizin daha iyi bir seçenek olacağı aşikardır.

Ören’in Nesi Meşhur?

Şehrin bıraktığı izlenim sonucunda akıllara ilk gelen, masmavi denizi olmaktadır. Berrak denizi, sadece Muğla’da meşhur değildir. Türkiye’nin en berrak ve temiz denizlerinden birisidir.

Ören’de Ne Yenir?

Deniz’e gitmek için tercihinizi Milas’ın şirin beldesinden yana yaptıysanız, sahil kısmında bulunmakta olan lokantalarda yemek yemenizi tavsiye ederiz. Balık yemek, sizlere ayrı bir lezzet verecektir.

Ören’de Ne Alınır?

Şehir merkezine geldiğinizde, bölgeye ilişkin çeşitli hediyeler alabileceğiniz dükkanlarla karşılaşırsınız. Aynı zamanda peynir ve zeytinin de, sıklıkla alındığı bilinmektedir.

Ören’de Ne Yapılır? Aktiviteler Neler?

– Antik ve tarihi yerler gezilebilir.

– Berrak ve masmavi denizinde yüzülebilir.

– Plajda bulunmakta olan barlarda vakit geçirilebilir.

– Su Sporları

– Paraşüt

Ören’de Yapmadan Dönme!

– Masmavi denizine gidin ve mutlaka yüzün.

– Plajdaki barlarda deniz manzarası eşliğinde alkollü veya alkolsüz içki için.

– Antik ve tarihi yerlere mutlaka uğrayın.

Ören’deki Tarihi Yerler

  • Herakleia Antik Kenti
  • Keramos Antik Kenti