Kadirler Konağı

Taraklıda Otel Tadında Konak Keyfi

Taraklı Kadirler Konağı 1890 yılında inşa edilmiş Osmanlı döneminden kalan bir mimaridir. Aslına uygun restore edilerek günümüze kadar gelmiştir. Tamamen ahşap olan bu konak sağlıklı bir tatil geçirmenize vesile olabilir.

Tarihi Konak 3 Katlı olup 7 oda ve 14 yataklık bir kapasiteye sahiptir. 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Sınırsız internet erişimiyle eşsiz taraklı manzaralarını dostlarınızla, ailenizle paylaşabilirsiniz.

Kahvaltı ve yemekler ise yöresel ağırlıklı bol çeşit ve müthiş lezzetlerle siz değerli misafirlerimizi bekliyor.

1 comment

  1. Konak, Sakarya’nın Taraklı köyünde yer alan çok eski bir konak ve Taraklı’nın meydanında kalıyor. 1 gece konaklama gerçekleştirdik. konum olarak yeri çok güzel ve özellikle tarihi mekanlara ve eşyalara karşı ilgisi olanların, konaklama yapmasa bile gezmesini tavsiye ederim. konağı gezmenin ücreti 2 TL. Genel olarak konakta herşey güzeldi ancak havanın soğuk olması ve eski konak olduğundan büyük ihtimal tehlike olmasın diye sobanın yanmaması sebebiyle biraz üşüdük ancak sağolsunlar elektrikli Ufo ısıtıcı veriyorlar ama gece tehlikeli olur diye yakamadığımızdan dolayı çok etkili olmadı. bunun dışında herşey güzeldi. odanızın yanında hemen mutfak var ve çayınızı kahvenizi kendiniz yapıp konak havasında içebilirsiniz. bununla birlikte, konak, şu an Yalaza dizisinin çekildiği mekanların hemen ortasında. biz göremedik belki siz oyuncuları görebilirsiniz. ayrıca mekan çarşıya da 1-2 dk. mesafede. bununla birlikte, konağın girişinde, konak sahipleri hediyelik eşyalar, yöresel ürünler de satmakta. buradan birşeyler de alabilirsiniz. bir daha gelirsem ilkbahar veya yaza doğru gelmeyi tercih ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ulucami Mahallesi, Santral Sk. No:3, 54750 Taraklı 3
54750 Sakarya
Yol Tarifi