stanbul – Çeşme Arası Yol Kaç Saat Sürer 6 saat 34 dakika
İstanbul – Çeşme Arası Toplam Mesafe Ne Kadar, Uzaklık Kaç Km : 564 km

Nasıl Gidilir?

İzmir’den yola çıkıldığında Çeşme otoban yolu kullanılarak maksimum 1 saat içerisinde ilçeye ulaşılabiliyor. Uzak illerden gelecek tatilciler için ise en ideal yol, uçakla İzmir’e ulaşmak ve daha sonra otobüs, minibüs ve taksi alternatiflerinden yararlanmak.

Kendi aracınızla yola çıkmak niyetindeyseniz yola çıkacağınız şehre göre bir rota belirlemeniz gerekecektir.  İstanbul’dan gelecek misafirler Yenikapı-Bandırma feribotuna binerek yollarının bir bölümünü bu şekilde tamamlayabilirler. Sonrasında 350 km’lik bir yol daha var. Balıkesir- Manisa- İzmir – Alaçatı üzerinden 5 saatte Çeşme’ye ulaşılabilir. Ankara’dan Çeşme’ye ulaşacak kişiler ise Afyon – Uşak – Manisa – İzmir istikametini tercih edebilirler.

Çeşme otobüs firmaları da bir diğer seçenek. Direkt Çeşme otogarına sizleri bırakan firmalardan yararlanabilirsiniz. Çeşme otobüs seferleri gün içerisinde belirli aralıklarla düzenleniyor.

Havayoluyla Çeşme bölgesine ulaşmanın tek yolu ise İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmektir. Çeşme – Havaalanı arası 95 km’dir. Çeşme uçak seferleri sayesinde beldeye ulaşabilirsiniz. Otellerinizin transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Deniz uçağı ile Çeşme’ye İstanbul üzerinden ulaşabilirsiniz. Biraz fiyatları yüksek olsa da kısa sürede tatilinize başlama fırsatı bulursunuz.