Bursa’da Közde Türk Kahvesi Nerede İçilir?

Bursa’da Közde Kahve içeceğiniz mekan ve mekanları kısaca anlatıyoruz.

Közde Türk Kahvesi İçin Bursa İç Kozahan Durak Noktası

Bursa Közde Türk Kahvesi kısa yazımız ile tüm gezginlere selam 🙂 Geçenki Bursa gezimizde Ulucami‘den çıktıktan sonra bir mola verip Türk Kahvesi içmek istedik. Türk kahvesi öyle her yerde içilmez Bursa’da. Bursa Közde Türk Kahvesi için 2 mekan vardır Bursa’da ve buralar adı da KOZAHAN ve Tarihi İnkaya Çınarı’dır. 😉

Bursa Közde Türk Kahvesi için bir video da çektik tüm gezginlere.


KOZAHAN’a giderek harika ipek malzemeleri satan dükkanları ve tarihi dokuyu keşfedebilir ve kahvenizi İç Kozahandaki işletmelerden birinde içebilirsiniz. Biraz iç tarafa gideceksiniz ama, orda Kuveyt Türk‘ün restore ettirdiği bir mescit var. Onun altında da geniş bir cafe var. Burdan bahsetmiyorum.

Biraz daha içeride İç Kozahan diye tabir edilen yerde tarihi bir ağaç var ve onun etrafına kurulmuş cafeler var. Bu cafelerden birinde Meşhur Kozahan Közde Türk Kahvenizi içebilirsiniz. Burdaki cafelerde közde kahve 7.5 Türk Lirası.

Ek olarak biz kesinlikle görmenizi istediğimiz Tarihi İnkaya Çınarı’ndan da bahsedelim. Oluşumuyla insanları hayrete düşüren ve kendine mest eden bir heybeti var. 2018 itibariyle 611 yıllık bu koca çınarı ziyaret edip, etrafına kurulan cafede bir Türk Kahvesi içmenizi tavsiye ederim. Bir kaç dez avantajından bahsedelim:

  • Servis çok kötü
  • İlgi alaka sıfır
  • Kahve istedik ve kahvelerden bir tanesi dökük bir şekilde geldi
  • Özür dileme ve nezaket kuralları sıfır

Fakat ortam şahane, kahvenin lezzeti de çok güzel ve başarılıydı. Bu arada Tarihi İnkaya Çınarı’nın altında kahve içmek 4 Türk Lirası.

Tavsiye Edilen Mekanlar:

İç Kozahan Nil Cafe Közde Kahve
Tarihi İnkaya Çınarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir