Avsallar Gezi Rehberi; Avsallar’ı ziyaret etmeyi, gezi ve tatil yapmayı düşünüyorsanız; Nasıl Gidilir, Nerede Kalınır, Ne yenilip içilir, Nesi meşhur, Hangi aktiviteler yapılır soruları için doğru yerdesiniz.

Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan Avsallar, Alanya’nın diğer beldeleri gibi, yemyeşil ormanların denizle kucaklaştığı sahil şeridinde yer alır. Denizin tadını çıkartmak için gittiğiniz bu şirin belde, tertemiz havasıyla sağlığınıza iyi gelecektir.

Dünyaya ün salmış ince kumlu sahiliyle ve tertemiz deniziyle her sene on binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Avsallar, şu anda 20.000 olan yatak kapasitesini her sene biraz daha artırmaktadır. Ayrıca beldede bulunan Orman Kampı da alternatif bir tatil imkanı sunmaktadır.

Ana geçim kaynağı turizm olan beldede portakal, mandalina, limon ve muz üretimi yapılmaktadır. Beldenin yaz aylarında sıcaklık ortalaması 27 derecedir. Bu da, nem ve sıcaktan bunalanların Avsallar’ı tercih etmesini sağlamaktadır.

Avsallar’ın Alanya’nın merkezine olan yakınlığı, istediğiniz zaman Alanya’ya gidip gelebilmenize de olanak sağlar. Antalya – Alanya yolu civarındaki tarihi zenginlikleri içeren bir tura çıkmak tatilinize farklı bir anlam katabilir.