Altınkum Gezi Rehberi; Altınkum’u ziyaret etmeyi, gezi ve tatil yapmayı düşünüyorsanız; Nasıl Gidilir, Nerde Kalınır, Ne yenilip içilir, Nesi meşhur, Hangi aktiviteler yapılır soruları için doğru yerdesiniz.

Altınkum, Ege Denizi’nin çok güzel bir plajla buluştuğu eğlence dolu bir tatil noktasıdır. Yaz aylarında yoğunluk yaşanan bu çok güzel tatil yerinde oteller, yazlıklar, eğlence yerleri,, restoranlar bulunmaktadır.

Altınkum, Aydın ili Didim ilçesi sınırlarındadır. İnanılmaz güzellikteki plajı ve yakınındaki Apollan tapınagıyla , zeytiniyle ve mavinin her tonuna hakim deniziyle ipek bir çarşafa bürünmüş bembeyaz bir incidir Altınkum…

Mavi bayraklı Altınkum plajının turistik olarak duyulmasıyla birlikte cennetten çalıntı bu çamlarla kaplı sayfiye yerine başta Ankara olmak üzere diğer büyük şehirlerden insanlar yerleşmiştir. Gelen insanlar burada yazlık sahibi olmanın yollarını aradılar. Sonrasında yazlık sahibi olanlar emekli olup buraya, Altınkum’a yerleşerek bugünkü dokuyu oluşturdular. Büyük tur operatörlerinin turist getirmeye başlaması ile henüz keşfedilmeye başlanan Altınkum’da turizm patlaması bu dönemin hemen ardından olmuştur.
Geç de olsa turizm endüstrisindeki yerini alan Altınkum, ziyaretçilerinin tatil ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Altınkum tatilde marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemenin gururunu yaşarken, ziyaretçilerinin eğlenceleriyle ve eşsiz, unutulmaz tatilleriyle bu başarısını kutlamaktadır.