Şile Ağva’ya Nasıl Gidilir?

Ağva Nasıl Gidilir sayfası ile ilgili detaylar

Ağva’ya Nasıl Gidilir ve Ağva’ya ulaşım ile ilgili aşağıdaki bilgilerden istifade edebilirsiniz. Harita üzerinden gideceğiniz yeri belirleyip, anlık yol güzergahını öğrenebilirsiniz.

İstanbul’a 97 km…
Ankara’ya 430 km..
Kocaeli – İzmit’e 90 km., mesafededir.

İstanbul’dan 
Önce Şile’ye varmanız gerekiyor. Şile’ye kadar yol otoban kalitesinde
Şile’ye ulaştıktan sonra; iki farklı seçenekle Ağva’ya ulaşabilirsiniz:
1nci güzergah; Şile Çayırbaşı’ndan iki yol ayrılıyor. Sahil yolu, Kabakoz, Akçakese yolunun devamında karşınıza Şuayipli çıkacak, İsaköy dönüşüne geldiğinize Ağva tabelaları size yardımcı olacaktır.
2nci güzergah; Şile Çayırbaşı’ndan, Teke köyüne giden yolu takip ettiğinizde Teke, Gökmaslı ve İsaköy istikametinin devamında Ağva’ya ulaşabilirsiniz.

Gebze’den
Mollafenari istikametine doğru gidin. Tem yolunu takip edin, soldan Teke yoluna sapıp, Yağcılar, Değirmençayın yolunu takip edin. Teke’ye geldiğinizde sağdan İsaköy yoluna sapın ve Ağva’dasınız.

İzmit’ten
Kandıra otobanı ile ilk önce Kandıra, Akçaova ve sonra Ağva karşınızda olacak.
Karadeniz bölgesinden gelecekler ; Karadeniz sahil yolundan Akçakoca yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan
TEM otoyolundan İzmit istikametine doğru geliyorlar. İzmit-Kandıra gişelerinden çıkılıyor ve Kandıra istikametine devam ediliyor, Kandıra’ya vardıktan sonra Kandıra’nın içinden Ağva yoluna devam ediliyor,
Ağva TEM otoyolundan çıktıktan sonra yaklaşık 1,5 saatlik mesafededir.

Otobus ile ; 
Haremden her saat başı kalkan otobüslerle; önce Şile’ye ardından da Ağva yoluna vararak yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.